प्रदेश ३ ले नयाँ औद्योगिक क्षेत्र निर्माण गर्ने

हेटौंडा । प्रदेश नम्बर–३ सरकारले घोषित औद्योगिक क्षेत्र पुर्वाधार निर्माण कार्यक्रमको थालनी गर्न लागेको छ । प्रदेशको उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालयले चालु आर्थिक वर्षमा १२ करोड रुपैयाँ छुट्याएको छ ।

प्रदेश सरकारले औद्योगिक क्षेत्रका लागि पहिलो चरणको पुर्वाधार विकास कार्यक्रम गर्न लागेको हो । प्रदेश सरकारले आफ्नै औद्योगिक क्षेत्र निर्माण गर्ने कार्यक्रम अनुसार बजेट छुट्याएर काम गर्न सुरु गर्न लागिएको प्रदेशका उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री अरुण प्रसाद नेपालले वताउनुभयो ।

मकवानपुर जिल्लाको मनहरी गाउँपालिकाको रापती आसपासको नदि उकास क्षेत्रमा र सिंधुलीको मरिनमा औद्योगिक क्षेत्र निर्माण गरिने उहाँले जानकारी दिनुभयो । त्यसैगरी प्रदेशका स्थानीय तहहरुमा औद्योगिक ग्राम निर्माण गर्नेगरी काम सुरु गर्न लागिएको छ ।
प्रदेश स्तरका औद्योगिक क्षेत्रका लागि तटवन्धन गर्ने, डिपीआर गर्ने जग्गा नाप जाँच गर्नेगरी रकम छुट्याएको मन्त्री नेपालले वताउनुभयो ।

मकवानपुरको मनहरी गाउँपालिकाको क्षेत्रमा भने चिनियाँ संगको सहकार्यमा काम गर्ने तयारी भएको छ । मनहरीमा चेकड्याम गरेर जमिन तयार गरिने उहाँले वताउनुभयो । यता सिंधुलीको मरिनमा भने ठुलो औद्योगिक क्षेत्र निर्माण गर्नका लागि तयारीमा प्रदेश सरकार लागेको छ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*